Samen: Julie Cohen

Samen
Auteur: Julie Cohen
Uitgever: de Fontein Romans & Spanning
Bladzijden: 368
Jaar: 2018

“Samen’ van Julie Cohen is een aanrader voor de fans van Jojo Moyes en Liane Moriarty!

Op een ochtend die begint als elke andere staat Robbie op, kust zijn nog slapende vrouw Emily, en legt een brief voor haar neer. Dan trekt hij de deur achter zich dicht en loopt weg van hun huis, hun leven samen, en hun onverbrekelijke liefde. De reden achter Robbies daad wordt duidelijk als het verhaal langzaam terugspoelt naar 1962, door het leven van twee mensen die in elkaar de liefde van hun leven hebben gevonden, maar wier liefde geworteld is in een groot geheim. Een geheim dat tegen elke prijs beschermd moet worden…

Eerder verscheen van Julie Cohen het boek “Zij, jij en ik’

Mening Mieke

Wat een bijzondere roman, waarvan het verhaal begint bij het einde. Ik moest wel even wennen aan die tijdsprongen, maar later begrijp je ook waarom dit boek op deze manier geschreven is. Een prachtig indringend liefdesverhaal van de twee mensen Emily en Robbie, die met een heel groot geheim leven…

Een geheim die ze beschermd willen houden tegen elke prijs.

Het boek kan je op een bepaald moment moeilijk meer wegleggen, omdat je het verhaal ingezogen wordt en daarbij heeft Julie een heerlijke heldere schrijfstijl…

Een boek die je leest met een lach en een traan en met een diepe zucht dichtklapt, omdat het voor je gevoel te snel uit is.

Wanneer het geheim werd onthult., zat ik met kippenvel te lezen.  Een prachtig boek die ik iedereen kan aanraden.

Ook voor mensen die geen liefhebber zijn van romans, want dit is niet zomaar een roman, maar één met diepte en inhoud. Een boek die je zomaar niet weer vergeet.

 

Mening Natasja

Dit verhaal word achterstevoren verteld, en is wel even wennen hoor.
Maar om de keuzes en geheimen van Robbie en Emily te snappen was dit een hele wijze stap van de schrijfster.
Je valt meteen in een heftig verhaal als je begint, en ik begreep er eerlijk gezegd helemaal niks van. Maar door de terugblikken in het verleden valt alles beetje bij beetje bij elkaar.
Soms hebben mensen geheimen, en maken ze keuzes in hun leven waar niet iedereen het mee eens zal zijn. Maar de liefde tussen Robbie en Emily laat zien dat het soms niet anders kan, of je het daar mee eens bent of niet.
Ik kan helaas verder niet veel zeggen over dit verhaal, je moet het zelf lezen om te beoordelen.
Ik vond het geweldig goed gedaan, en het plot fantastisch.

De stunt van haar leven: Julie Cohen

De stunt van haar leven
Auteur: Julie Cohen
Uitgever: de Fontein Romans & Spanning
Bladzijden: 413
Jaar: 2017/2011

‘De stunt van haar leven’ van Julie Cohen is een heerlijk boek voor de fans van Liane Moriarty, Jojo Moyes en Erica James.

Liza wilde niets liever dan ontsnappen aan het kleine dorp waar ze opgroeide met haar eeneiige tweelingzus Lee. Dat is gelukt: ze werkt als stuntvrouw in LA – roekeloos, snel en ongebonden, precies zoals ze het wil. Maar wanneer ze door een mislukte stunt haar baan verliest moet ze noodgedwongen weer naar huis, naar Engeland. Alles is daar veranderd: haar altijd verantwoordelijke zus Lee is plotseling verdwenen en heeft hun dominante maar zieke moeder, het familiebedrijf – een ijsfabriek – en haar gevaarlijk leuke vriend achtergelaten. Het hele dorp denkt dat Liza haar zus Lee is. Kan Liza de plaats van haar brave zus innemen? Of moet ze eindelijk eens ontdekken wie ze zelf is?

Mening Natasja

Dit is toch zeker wel een schrijfster waar ik veel meer van wil lezen, ze schrijft met veel humor, en dan toch dat het zo echt is, en de manier waarop ze schrijft is voor mij echt ontspannen .
Ik moet dit boek dan ook echt vijf sterren geven, want hoe krijg je het voor elkaar om een tweeling zo goed van rol te laten verwisselen.
Zodra Liza in de rol van Lee stapt begint het verhaal niet alleen leuk te worden maar ook interessant. Ze ontdekt haar eigen fouten en tekortkomingen. En ontwikkeld zich tot iemand waarvan ze nooit gedacht had zo te zijn.
Petje af weer voor deze schrijfster, ik heb er van genoten.

Zij, jij en ik: Julie Cohen

Zij, jij en ik
Auteur: Julie Cohen
Uitgever: De Fontein
Jaar: 352
Bladzijden: 352

Julie Cohen schreef met ‘Zij, jij en ik’ een prachtige roman voor de fans van Jojo Moyes en Liane Moriarty.

Sinds het overlijden van haar zoon Stephen, tien jaar geleden, heeft Honor nauwelijks contact met zijn vrouw Jo en haar kleindochter Lydia. Maar als Honor haar heup breekt, ziet ze zich gedwongen tijdelijk bij Jo in te trekken. Een ongemakkelijke situatie, want tussen Honor en Jo heeft het nooit geboterd en Lydia is inmiddels een nukkige puber. Bovendien zijn ze alle drie meer bezig met dingen voor elkaar geheim te houden dan met elkaar steunen. Is dit het laatste zetje dat deze familie uit elkaar drijft, of weten ze elkaar weer te vinden?

’Een heerlijk verhaal over drie vrouwen die ieder op zich worstelen met een geheim, verbonden zijn met elkaar en langzamerhand meer begrip voor elkaar krijgen.’

Mening Marjon

Een prachtig boek dat behoorlijk diep gaat over 3 vrouwen van 3 verschillende generaties. Honor, grootmoeder heeft zo haar eigen geheimen en vindt het moeilijk om haar schoondochter en kleinkinderen lief te hebben, ze toe te laten. Maar uiteindelijk brokkelt haar muur van verzet los. Jo is een hele wijze lieve en geduldige vrouw en als er liefde op haar pad komt, vindt ze dat het geheim moet houden. Haar dochter Lydia is een onzekere puberdochter die worstelt met haar eigen geheimen en als ze uitkomen wordt ze vreselijk gepest. Dat heeft hele grote gevolgen. Het boek gaat diep, het is mooi en de mensen zijn zo herkenbaar menselijk neergezet. Prachtig. Waarom dan toch geen 5 sterren? Omdat ik een hele tijd vond dat het verhaal wel eens echt mocht beginnen, het kabbelde een tijdje voort zonder echte hoogtepunten. Toch boeide het genoeg om het met plezier uit te lezen.

Mening Natasja

Drie generaties vrouwen, Honor de moeder van Stephen, Jo de vrouw van Stephen en Lydia de dochter van Stephen en Jo. Ze kennen alle drie het verdriet van Stephen, maar verwerken dat allemaal op het eigen manier.
Dan hebben ze alle drie nog hun eigen geheimen, waardoor ze helemaal langs elkaar heen aan het leven zijn.
IK vond het een geweldig boek, al gebeurde er in het begin nog niet zoveel, was het erg interessant om te lezen hoe ze in het leven staan.
Het is ook erg leuk om te zien hoe Honor ontplooit tot een echte oma, dat ze elkaar harder nodig hebben dan dat ze in de gaten hebben.
Richting het einde kon ik het boek helemaal niet meer loslaten, en was mijn reactie van de laatste bladzijde ook…..’nee he….het is uit”. Aanrader!

Blog op WordPress.com.

Omhoog ↑